پنجشنبه 7 اسفند 1399  
1399/9/25 سه‌شنبه

تعطیلی شفاخانه غیرمجاز در آبادان.

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از تعطیلی محلی تحت عنوان شفاخانه با ادعاهای درمانی در این شهرستان خبر داد..

.
سرپرست معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از تعطیلی محلی تحت عنوان شفاخانه با ادعاهای درمانی در این شهرستان خبر داد.
به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو آبادان: دکتر زینب جوانمردی، در گفتگو با خبرنگار وب‌دا، گفت: بر اساس گزارش‌های رسیده مبنی بر فعالیت غیر مجاز، محلی تحت‌عنوان شفاخانه که در آن دخالت در امور پزشکی از جمله حجامت، ماساژ درمانی، ساخت داروهای گیاهی ترکیبی و انواع مواد و پودر گیاهی نامشخص، محصولات غیرمجاز با ادعای درمان انواع بیماری‌های پوست، مو و زیبایی، ناباروری، انواع سرطان، ام‌اس، فلج، اوتیسم، فشار خون، دیابت، کبد چرب و انواع کیست؛ صورت می‌گرفت، شناسایی شد.

دکتر جوانمردی ادامه داد: در راستای رعایت اصول پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از ورود افراد غیرمتخصص در حوزه سلامت، بعد از شناسایی واحد متخلف، طی بازدید نامحسوس تیم بازرسی معاونت غذا و دارو با همراهی کارشناسان معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی و همکاری شایسته پلیس اماکن شهرستان آبادان، این واحد تعطیل و موضوع برای پیگیری‌های قضایی به دادسرا ارجاع شد.

وی اضافه کرد: داروخانه تنها محل مجاز عرضه و فروش هر گونه فرآورده طبیعی، سنتی و مکمل به شکل قرص، شربت، شیاف و داروهای ترکیبی دست‌ساز، زیر نظر مسئول فنی داروساز است و هرگونه فعالیت درمانی مانند درمان ناباروری، درمان فشارخون و غیره باید تحت‌نظر پزشک متخصص و مرتبط با بیماری انجام گیرد. هر گونه فعالیت در عطاری و اماکن غیر مرتبط، دخالت در امور پزشکی و درمان بوده و تخلف محسوب می‌شود.
www.abadanums.ac.ir

.
آرشیو
نسخه قابل چاپ