پنجشنبه 14 اسفند 1399  
1399/10/27 شنبه

بازرسی کارشناسان معاونت غذا و دارو از مراکز عرضه کننده گیاهان دارویی و عطاری ها.

در ادامه بازرسی های مستمر کارشناسان معاونت غذا و دارو آبادان به صورت سر زده از چندین مراکز عرضه کننده گیاهان دارویی و عطاری ها بازرسی بعمل آوردند..

.
به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو آبادان: دکتر زینب جوانمردی سرپرست معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان کرد: در ادامه بازرسی های مستمر کارشناسان معاونت غذا و دارو از  چندین باب عطاری در شهرستان آبادان بازرسی بعمل آمد.

وی افزود: این بازرسی توسط کارشناسان واحد نظارت بر فرآورده های طبیعی،سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان  به صورت سر زده انجام شد و در این بازرسی رعایت پروتکل های بهداشتی، عدم فروش داروهای گیاهی، پودرهای گیاهی ترکیبی دست ساز ، اصالت ، سلامت کالا و کنترل تاریخ انقضا عرقیجات مورد بررسی قرار گرفت و با مشاهده موارد مغایر با دستورالعمل های بهداشتی و اقلام غیر مجاز در این اماکن، نکات لازم و ضروری تذکر داده شد.

دکتر جوانمردی در پایان خاطرنشان کرد: عطاری‌ها به عنوان فروشندگان گیاهان دارویی صرفا مجاز به عرضه گیاهان دارویی به صورت خشک و مفرده و نیز عرضه عرقیات گیاهی دارای پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو هستند.
 ضمنا این واحد‌ها هیچگونه مجوزی برای ساخت پودر ترکیبی دست‌ساز با ادعای درمان انواع بیماری‌ها و فروش دارو‌های گیاهی را ندارند .

در همین راستا شماره تلفن ۱۹۰ وزارت بهداشت و درمان آماده دریافت گزارشات و شکایات شهروندان گرامی است.

www.abadanums.ac.ir
.
آرشیو