اخبار

1397/1/16 پنجشنبه

از شهروندان گرامی درخواست می‌گردد به ‌منظور حفظ سلامتی خود از خرید، فروش و مصرف فراورده های غیرمجاز خودداری فرمایند..

شربت ویمتو، نوشیدنی موگو موگو، سس فلفل گلوریا ساخت عربستان و روغن زیتون پومیس فراورده هایی هستند که هیچ مجوزی بابت ورود انها توسط سازمان غذا و دارو صادر نگردیده و در نتیجه قابلیت مصرف انسانی ندارند..

.
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو آبادان، مهندس سید جابر پورشعیب رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی آرایشی و بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آبادان اعلام کرد، شربت ویمتو محصول کشور عربستان به علت دارا بودن رنگ مصنوعی و ماده نگه‌دارنده بنزوات سدیم غیرقابل‌مصرف انسانی است.
رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی آرایشی و بهداشتی آبادان بیان کرد:با توجه به ممنوع بودن استفاده از این نگه‌دارنده در فرمولاسیون تولید محصولاتی مانند انواع شربت‌ها مثل ویمتو ساخت عربستان و بر اساس گزارش آزمایشگاه کنترل غذا و دارو مبنی بر وجود رنگ مصنوعی و نگهدارنده بنزوات سدیم در این فراورده غیرقابل مصرف انسانی اعلام میگردد.
مهندس سید جابر پورشعیب افزود: از شهروندان گرامی درخواست می‌گردد به ‌منظور حفظ سلامتی خود از خرید، فروش و مصرف این فراورده غیرمجاز خودداری فرمایند.
وی در ادامه افزود :علاوه بر شربت ویمتو، نوشیدنی موگو موگو، سس فلفل گلوریا ساخت عربستان و روغن زیتون پومیس فراورده هایی هستند که هیچ مجوزی بابت ورود انها توسط سازمان غذا و دارو صادر نگردیده و در نتیجه قابلیت مصرف انسانی ندارند.
ایشان در پایان افزودند: خرید، فروش و مصرف فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی وارداتی، نیازمند به اخذ مجوز‌های قانونی از سازمان غذا و دارو است و مصرف محصولات وارداتی فاقد مجوز قانونی وزارت بهداشت ممنوع می‌باشد. لذا در آخر متذکر میگردد وجود این محصولات در سطح عرضه نشان دهنده ورود آنها بصورت قاچاق و خارج از روال قانونی بوده و ممکن است سلامت مصرف کنندگان را به خطر بیاندازد لذا از مصرف این قبیل فراورده ها خودداری بعمل آید .

.
آرشیو
نسخه قابل چاپ
بیشتر