اخبار
.

برگزاری کارگروه آموزش و اطلاع‌رسانی کرونا در اروند

1398/12/7 چهارشنبه

کارگروه آموزش و اطلاع‌رسانی کرونا در اروند به میزبانی دانشکده علوم پزشکی آبادان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب‌دا از آبادان، در این جلسه حسین کایدخورده، رئیس کارگروه آموزش و اطلاع‌رسانی کرونا در اروند به موضوعاتی همچون اطلاع‌رسانی صحیح عمومی، ارائه آموزش‌های بهداشتی، آگاه‌سازی مردم منطقه اشاره و از همکاری ارگان‌هایی همچون منطقه آزاد اروند، شهرداری، پالایشگاه و بسیج و سپاه آبادان تقدیر کرد.

وی همچنین از ایجاد کانال اطلاع‌رسانی هماهنگ در فضای مجازی برای انتشار اخبار صحیح در خصوص بیماری کرونا با حضور اهالی رسانه و روابط عمومی‌های جنوب غرب خوزستان خبر داد.

در ادامه دکتر آرش یلالی، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز ضمن بیان تاریخچه مختصری از بیماری کرونا اظهار داشت: در 80درصد ابتلا، بیمار حتی نیاز به درمان جدی هم ندارد و بیشترین میزان مرگ و میر این بیماری در چین و بین 2تا 3درصد بوده است.

وی اضافه کرد: بهترین راه برای مقابله با کرونا شستشوی دست و در تماس قرار نگرفتن با قطرات تنفسی است و حتی استفاده از ژل شتستشو هم توصیه نیست و کافی است دستها به مدت 20ثانیه به صورت کامل با آب و صابون شسته شوند، برای تمیز کردن سطوح نیز محلول یک به پنج وایتکس و آب کفایت خواهد کرد.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان کرد: از لحاظ بالینی، دستورالعمل‌های سازمان بهداشت جهانی و دستورالعمل‌های داخلی؛ ماسک تنها برای بیمار و کسی که از او مراقبت می‌کند لازم است و ما بیشتر از ماسک به رفتار صحیح برای مقابله با کرونا نیاز داریم.

دکتر امین منصور، رئیس مرکز مدیریت و حوادث پزشکی آبادان نیز در این جلسه بهترین راه مقابله با کرونا را رعایت بهداشت فردی تعریف کرد و گفت: در حالی ترس از این بیماری بیشتر از خود ویروس مشکل ایجاد کرده است که کرونا مرگ و میر آنچنانی ندارد و تنها انتقال آن به دیگران مشکل زا است.

وی همچنین شماره تلفن 06153334769 را با حضور پزشک آماده پاسخگویی به پرسش‌های بهداشتی مردم در خصوص این ویروس اعلام کرد.

نمایندگانی از فرمانداری ویژه، منطقه آزاد اروند، اداره بنادر و کشتیرانی، آموزش و پرورش، اهالی رسانه و کارشناسان روابط عمومی واحدهای تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان در این جلسه حضور بودند.